نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی پشت پرده فجایع انتخابات نور و محمودآباد را شفاف‌سازی کرد.

شفاف‌سازی فیاضی از پشت پرده فجایع انتخابات در نور و محمودآباد/ پیدا شدن تعرفه‌های رأی بنده در کف خیابان/انتقال صندوق سیار به ناکجاآباد/برگشت نتیجه انتخابات بعد از ساعت 7 صبح

به گزارش

سفیر هراز ؛عبدالوحید فیاضی امروز در نشست خبری در دفتر ارتباط مردمی خود در شهرستان نور با تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند، اظهار کرد: این حضور نشانه امید مردم به بهبودی اوضاع کشور را دارد و دشمن نیز در مقابل از این همه حضور مأیوس و ناامید شد.

وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هر رأی مردم حساب پس‌اندازی برای سرمایه اجتماعی کشور است، افزود: مردم هیچ‌وقت در این اوقات کوتاهی نکردند و هر نتیجه‌ای که به‌دست آمد، مهم حضور باشکوه مردم است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات در حوزه نور و محمودآباد، تصریح کرد: رقابت نامزدها و استفاده از فرصت‌ها برای برپایی انتخاباتی پرشور دست به دست هم داد تا در این حوزه شاهد مشارکت بالای مردم باشیم و بنده نیز به‌عنوان خادم مردم این منطقه با ارائه عملکرد ملی و محلی، کارکرد چهارساله خود در مجلس نهم را به موکلان خود نشان دادم و مردم نیز پذیرفتند که نماینده آنها باید توان عرض اندام در عرصه ملی را داشته باشد و به اعتلای نظام، پیشرفت منطقه و فرهنگ نمایندگی بر اساس تعاریف قانونی بپردازد.

* از قدرت نمایندگی فقط برای مردم استفاده کردم

فیاضی خاطرنشان کرد: در این مدت چهارساله در هنجارسازی سازمانی حوزه قانون گذاری علی‌رغم اینکه وارث گفتمان سنتی سال‌های متمادی گذشته بودم، تا حدودی موفق بودم و مطالبات برزمین مانده دهه 70 و 80 مردم منطقه را پیگیری کردم که برخی‌ها به سرانجام رسید و برخی دیگر نیاز به پیگیری دارد که این پیگیری انگیزه اصلی من برای حضور در مجلس دهم بود.

وی با اشاره به عدم استفاده از حربه زر و زور و تزویر در تبلیغات انتخاباتی، اظهار کرد: این کار را نکردم چون یک معلم بودم و از قدرت نمایندگی فقط برای مردم استفاده کردم در حالی که در مقابل مردم کم‌ترین بودم.

* اراده ت‌گذاران استان به حذف برخی از نمایندگان در این دوره بود

کاندیدای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه نور و محمودآباد با انتقاد از استفاده برخی کاندیداها از حربه وعده، پول و تهدید، تصریح کرد: به‌دنبال تغییر دولت، اراده برخی‌ها در استان به عدم حضور بعضی از نمایندگان در این دوره از مجلس بود که این برنامه در سخنان پشت پرده ت‌گذاران استان مشهود بود.

* فرماندارانی برای نور و محمودآباد انتخاب شدند که با نظر خودشان بود

فیاضی ادامه داد: نشانه‌ای از این اتفاقات در انتخاب فرمانداران برخی شهرستان‌ها به‌خوبی دیده شد در حالی که از نمایندگان درباره انتخاب فرمانداران هیچ نظری خواسته نشد و سرانجام فرماندارانی برای حوزه نور و محمودآباد انتخاب شدند که با نظر خودشان بود.

* آقای ناطق چه سهمی در این منطقه داشت؟ 

وی با بیان اینکه فرمانداری برای محمودآباد انتخاب شد که برادرش قصد حضور در انتخابات را داشت و در توجیه این کار گفتند که ایشان سهم آقای ناطق است، آقای ناطق چه سهمی در این منطقه داشت؟

* انتخاب فرماندار نور و محمودآباد از سوی وزارت کشور مهندسی‌شده بود

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اشاره به تحرکات انتخاباتی مشهود فرمانداران وقت برای افراد خاص، بیان کرد: علی‌رغم اصرار چندماهه بر تغییر فرماندار محمودآباد این کار زمانی انجام شد که اعضای هیئت اجرایی از سوی برادر کاندیدا و فرماندار وقت انتخاب شدند و پول‌های بیت‌المال در اختیار دهیاران و افراد تأثیرگذار شهر و روستا قرار گرفت.

فیاضی به انتخاب فرماندار نور اشاره کرد و افزود: انتخاب فرماندار نور و محمودآباد از سوی وزارت کشور مهندسی‌شده بود.

وی تصریح کرد: فاجعه به بار آمده در روز هفتم اسفند و تخلفات به‌وقوع‌پیوسته در محمودآباد را وزیر کشور و استاندار مازندران رقم زدند که این جای سوال دارد.

* انتخابات این شهرستان از سوی معاون ی استاندار طراحی شده بود

کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه نور و محمودآباد به وضعیت تخلفات گسترده در شهرستان نور در روز هفتم اسفند اشاره کرد و یادآور شد: در این شهرستان تخلفات به شکل دیگری بود و انتخابات این شهرستان از سوی معاون ی استاندار طراحی شده بود، به طوری که 80 درصد اعضای هیئت اجرایی انتخابات مخالفان من بودند و در روز اول تأیید صلاحیت‌ها مرا رد صلاحیت کردند اما وقتی متوجه آبروریزی شده بودند، برخلاف میل باطنی خود، صلاحیت مرا تأیید کردند و این اقدامات در واقع تأمین اهداف ی آقایان بود.

* خرید و فروش آرا به‌صورت آشکارا و استفاده از اعتبارات شوراهای اسلامی برای تأمین هزینه خرید

فیاضی ادامه داد: در روز اخذ رأی با استفاده از فضاسازی، تخریب، اعمال فشار به مردم، خرید و فروش آرا به‌صورت آشکارا و استفاده از اعتبارات شوراهای اسلامی برای تأمین هزینه خرید با بهانه هزینه‌های انتخابات، حضور کاندیدای شکست‌خورده دور قبل و صحنه گردان اصلی این تخلفات در شعبات اخذ رأی بدون هیچ منع قانونی در حالی که احمد ناطق‌نوری فقط می‌توانست یک مراجعه‌کننده برای رأی دادن باشد اما در بسیاری از شعبات حاضر شد و با جمع کردن مردم و معرکه گرفتن، شروع به تخریب بنده و تبلیغ فرد مورد سیطره خود می‌کرد که هیچ‌یک از هیئت‌های اجرایی، بازرسی و نظارت به شکایات نمایندگان ما در صندوق‌ها توجهی نکردند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چطور می‌شود در تمامی نظرسنجی‌های معتبر کشوری بنده در صدر بودم اما نتیجه چیز دیگری رقم خورد، اظهار کرد: موج عظیم مردم در مسجد جامع نور که در تاریخ این شهرستان بی‌نظیر بود نشان از پیروزی بنده داشت اما بازداشت‌های روز انتخابات، رأی‌های اتوبوسی، تخلفات آشکار در اکثر شعبات اخذ رأی از سوی کاندیداهای خاص مانع از رسیدن صدای مردم شد.

وی افزود: چطور در صندوقی فیاضی با "ز" نوشته شده را به نام من نخواندند اما نام کوچک برادر کاندیدا نوشته شده بود که از نظر قانون بدون کد داوطلبی صحیح نیست، اما تفسیر به رأی کردند و آن رأی‌ها مورد قبول قرار گرفت.

* عقده‌گشایی چهارساله رقیب شکست‌خورده

فیاضی با اشاره به اتفاقات ناگوار روز انتخابات در تخلفات گسترده این موضوع را عقده‌گشایی چهارساله رقیب شکست‌خورده دانست و بیان کرد: آقای ناطق صبح روز شنبه در فرمانداری حضور پیدا می‌کند و عصر همان روز در چمستان به‌طور مستقیم بنده و مردم منطقه را مورد اهانت قرار می‌دهد که نشان از برنامه این رقیب شکست‌خورده فقط برای انتقام از من بود که مسئولان برگزاری انتخابات نیز از این موضوع بدشان نمی‌آمد.

* آن فردی که زمین چند ده هکتاری از منابع ملی را به تصرف خود درآورد افراد را از بابل با خودروهای پلاک بابل به منطقه آورد

کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه نور و محمودآباد با تأکید بر اینکه جریان‌های قدرت و ثروت منطقه برای شکست من بسیج شده بودند، خاطرنشان کرد: آن فردی که زمین چند ده هکتاری از منابع ملی را به تصرف خود درآورد افراد را از بابل با خودروهای پلاک بابل به منطقه آورد، سیمان و میله گرد در مناطق روستایی لاویج توزیع کرد، مبالغ بالایی از پول را در منطقه توزیع کرد تا بتواند با حذف من به کار خود از طریق صحنه‌گردان‌های انتخابات ادامه دهد.

وی با اشاره به هشدارهای پیاپی در سخنرانی‌های انتخاباتی پیرامون برگشت به عقب از سوی کانون‌های ثروت و قدرت و عقده‌گشایان منطقه، اظهار کرد: عصر شنبه با سخنرانی سراسر توهین‌آمیز فرد عقده‌گشا بر همگان ثابت شد که این نقشه برای بازگشت به عقب منطقه و همان وضعیت ارباب رعیتی بود.

* چرا تعرفه رأی به‌نام بنده در کف خیابان‌های چمستان باید پیدا شود

فیاضی با انتقاد شدید از وزرات کشور، استانداری مازندران و همه مسئولان برگزارکننده انتخابات از این همه تخلف انتخاباتی در حوزه نور و محمودآباد، گفت: چرا تعرفه رأی به‌نام بنده در کف خیابان‌های چمستان باید پیدا شود و چه کسی پاسخگوی این همه مردمی است که امروز به‌عنوان مطالبه جدی از من به‌عنوان نماینده می‌خواهند تا از طریق مجاری قانونی حق‌الناس یعنی رأی آنها را تعیین تکلیف کنم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سوال جدی از شورای نگهبان به‌عنوان ناظر بر اجرای قانومند و به‌دور از تخلف انتخابات این است که چگونه تعرفه رأی مردم به‌نام بنده باید به جای شمارش و ماندن در صندوق در کف خیابان‌ها پیدا شود و آیا نباید به این موضوع رسیدگی شود.

وی افزود: انتظار از شورای نگهبان این است که بر اساس اصولی که همواره بدان پایبند بود، برهمان اساس این شکایت‌ها پیگیری شود.

* چند روز مانده به رأی‌گیری، شناسنامه و کارت ملی 2 هزار زندانی از طریق ریاست زندان جمع‌آوری شده بود

فیاضی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره تخلفات آشکار انتخاباتی، گفت: رئیس اداره زندان نور که از نزدیکان و بستگان کاندیدای مورد حمایت صحنه‌گردان اصلی انتخابات است، حدود 5 ماه پیش از ریاست زندان آمل به نور منتقل شد و در حین آزادی زندانیان در موعد مقرر، زمینه ارتباط تلفنی با این کاندیدای چمستانی را فراهم می‌کرد و عنوان می‌کرد که وی باعث آزادی‌ات شده تا بتواند از این طریق رأی زندانیان و خانواده وی را جذب کند.

وی ادامه داد: چند روز مانده به رأی‌گیری، شناسنامه و کارت ملی 2 هزار زندانی از طریق ریاست زندان جمع‌آوری شده بود و به کاندیدای مورد اشاره رأی داده شد.

* انتقال صندوق سیار به ناکجاآباد

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور صندوق سیار چمستان در کوچه ولیعصر (عج) اظهار کرد: فیلم این اتفاق موجود است که صندوق سیار را به این کوچه منتقل کرده بودند که از نظر قانونی تخلف محسوب می‌شود و تعرفه‌های رأی زیادی را بدون سیر مراحل قانونی در این صندوق ریختند.

فیاضی در بخش پایانی صحبت‌های خود بیان کرد: در جهت تأمین اهداف خود در انتخابات، افراد منتسب به کاندیدای پیروز اعلام شده را به‌عنوان نمایندگان فرماندار و اعضای اجرایی صندوق‌های اخذ رأی تعیین کردند که این اتفاقات به‌وقوع پیوست.

کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه نور و محمودآباد با تأکید بر اینکه برای مردم منطقه نگرانم، خاطرنشان کرد: به‌خاطر نجابت مردم این اتفاقات را از طریق مجاری قانونی پیگیر هستم و بر همین اساس با ارائه شکایت و مستندات قانونی به فرمانداری نور و از طریق شورای نگهبان خواسته به حق مردم را تا وصول نتیجه مناسب پیگیری می‌کنم.

* نتیجه انتخابات بعد از ساعت 7 صبح برگشت

وی در پایان گفت: ساعت 7 صبح شنبه به همه اعلام کردند که انتخابات در مرحله دوم پیگیری می‌شود اما با حضور و فشار صحنه‌گردان انتخابات و مهندسی خاص با استفاده از تخلفات گسترده و برنامه‌ریزی‌شده، رأی به پیروزی فردی دیگر دادند.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها